Connect with us

Лудило во Рим: 50.000 фанови го следеа финалето на „Олимпико“ (ФОТО+ВИДЕО)

Рома е првиот освојувач на Конференциската лига на УЕФА, а Жозе Мурињо влезе во историјата на фудбалот како првиот тренер кој ги освоил сите европски пехари, и тоа со различни тимови.

Еуфоријата беше присутна и во Рим, каде се следеше натпреварот на големи видео-бимови, а на трибините имаше повеќе од 50.000 фанови. Само најсреќните имаа можност да го следат мечот во живо во Тирана, а сите останати беа на „Олимпико“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови