Connect with us

ЛШ: ПСВ ремизираше со Арсенал, Ленс продолжува во Лига Европа (ВИДЕО)

ПСВ Ајндховен ремизираше (1-1) против лидерот Арсенал и го освои второто место во групата Б од Лигата на шампионите. Двете екипи се пласираа во нокаут фазата, додека третата позиција му припадна на Ленс кој со 2-1 ја победи Севилја. Францускиот тим продолжува во Лига Европа.

Еди Нкетија во 42.минута го доведе Арсенал во водство, а израмни Јорбе Вертесен во 50.минута од мечот.

Франковски од пенал во 63.минута донесе предност за Ленс, а израмни Серхио Рамос во 79.минута исто така од пенал.

Анџело Фулџини со голот во 92.минута му обезбеди триумф на Ленс на овој меч.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови