Connect with us

ЛШ: Лајпциг славеше против Јанг Бојс, Милан и Њукасл одиграа без голови (ВИДЕО)

Стартуваа возбудувањата во Лигата на шампионите. Бундеслигашот Лајпциг оствари триумф од 1-3 на гости против Јанг Бојс, а Милан и Њукасл ремизираа без голови.

Лајпциг поведе уште во третата минута со голот на Симакан, а Јанг Бојс израмни преку Мешак Елиа во 33.минута. Шлагер во 73.минута донесе нова предност за Лајпциг, а Шешко го потврди триумфот.

Милан имаше неколку сериозни шанси во првото полувреме да дојде до предност против Њукасл, но англискиот тим успеа да се одбрани, а на крајот и освои бод на „Сан Сиро“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови