Connect with us

ЛШ: Каират ја совлада Црвена Звезда

Српскиот првак Црвена Звезда загуби со 2-1 од Каират на гости во првиот меч од второто коло во квалификациите на Лигата на шампионите. Тимот на Дејан Станковиќ имаше поголем посед на топката, но Каират сепак постигна два гола.

Канте во 24.минута донесе водство за домаќинот. Црвена Звезда израмни во 57.минута со автоголот на Дино Микановиќ, но Маки Бањак во 79.минута од мечот постигна победнички погодок за Каират.

Advertisement

Facebook

Тимови