Connect with us

Ливерпул купува дефанзивец од Штутгарт

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е заинтересиран за централниот бек на Штутгарт, Валдемар Антон, тврди „Билд“. 27-годишниот фудбалер стана капитен на тимот откако „швабите“ го продадоа Ватару Ендо на „црвените“. Тој одигра одлична сезона за тимот од Штутгарт кој заврши на второто место во Бундес-лигата.

Антон благодарение на добрите настапи обезбеди и место во составот на Џулијан Нагелсман за Европското првенство во Германија.

Според информациите во Германија, за Антон се заинтересирани и Борусија Дортмунд и Баер Леверкузен, чиј договор има ослободителна клаузула во висина од 22,5 милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови