Connect with us

Ливерпул ќе ја победи Барселона за потписот на Дани Олмо?

На новиот менаџер на Ливерпул, Арне Слот, му се допаѓаат квалитетите на Дани Олмо и даде зелено светло да го донесе на „Енфилд“. Поради оваа причина, англиските сопственици веќе почнаа да работат на овој трансфер.

Во договорот на играчот има откупна клаузула вредна околу 60 милиони евра и не би било никаков проблем за Ливерпул да ја плати таа сума, додека тоа не е случај и за Каталонците кои имаат сериозни финансиски проблеми и не можат да си дозволат толку големи трошоци во моментот.


Токму поради тоа се верува дека Дани Олмо е многу поверојатно да оди на „Енфилд“ отколку на „Камп Ноу“.

Во трка за Дани Олмо се наоѓа и Баерн Минхен, кој допрва треба да ја решава ситуацијата со ангажман на нов тренер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови