Connect with us

ЛЕ: Лестер ја победи Легија, но ќе треба да го преживее и Неапол (ВИДЕО)

Англискиот премиерлигаш Лестер ја искористи предноста на домашниот терен и славеше со 3-1 против Легија што го одведе на врвот на табелата во групата. Сепак, ќе мора да го преживее и гостувањето во Неапол во последното коло ако сака да заврши на првата позиција во Лигата на Европа.

И без најголемите ѕвезди, Лестер славеше со головите на Дака, Медисон и на Ндиди.

Олимпијакос го испрати Фенербахче во Конференциската лига откако го совлада со 1-0, со голот на Тикињо Соареш во 90.минута. ПСВ Ајндховен со 2-0 го победи Штурм, а Монако беше подобар (2-1) од Реал Сосиедад. Гоазгов Ренџерс оствари триумф (2-0) над Спарта Прага, а Ајнтрахт Франкфурт и Антверпен ремизираа 2-2.

Advertisement

Facebook

Тимови