Connect with us

„Лавовите“ залетани по 11. есенски триумф, Работнички сака „тројка“ против Борец

Македонија ЃП е најпријатното изненадување во есенскиот дел од првенството, составот на Жикица Тасевски досега нанижа десет победи во Првата лига, а денеска сака да ја заокружи есенската авантура и со 11. триумф, на дуелот против Ренова во Ѓорче Петров. 

„Лавовите“ на Тасевски се гладни за бодови, се вмешаа и во борбата за шампионската титула и нема да отстапат од јасната цел. Ренова игра многу подобро под раководство на Ќатип Османи и се очекува жесток дуел на стадионот во Ѓорче. 

Работнички на арената „Тодор Проески“ го пречекува Борец, кој исто така има убава есен. Велешани ќе бидат без тренерот Горазд Михајлов кој е во изолација, но и без него победија на минатиот меч со Силекс. Ќе биде ова интересна пресметка. 

Шкендија е фаворит против Пелистер во Тетово, а возбудлив ќе биде и дуелот меѓу Шкупи и Струга Трим Лум. Силекс во Кратово го пречекува составот на Академија Пандев. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови