Connect with us

Лајпциг за едно полувреме го уништи Штутгарт (ВИДЕО)

Лајпциг стигна до првата победа во Бундес-лигата оваа сезона, откако на домашен терен го декласира Штутгарт со 5-1. Гостите водеа по првото полувреме со 0-1, со голот на Гираси, но во вториот дел Лајпциг не само што направи пресврт туку и постигна пет гола.

Хенрикс израмни во 51.минута, а Дани Олмо во 63.минута направи пресврт. Опенда три минути подоцна зголеми на 3-1, а до крајот погодија и Кевин Кампл и Чави Симонс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови