Connect with us

„Кралевите“ со пресврт ја освоија Алмерија (ВИДЕО)

Шампионот на Шпанија и на Европа, Реал Мадрид, со победа го отвори шампионатот на Ла Лига. Иако губеа на полувремето, „кралевите“ успеаја да направат пресврт во второто полувреме. Жестокиот притисок даде резултат, откако Алмерија преку Ларги Рамазани поведе уште во шестата минута.

Лукас Васкез израмни во 61.минута, а Давид Алаба со прекрасен шут од слободен удар, непосредно откако влезе во игра, донесе победа за „кралевите“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови