Connect with us

Костариканците одат на СП, Кемпбел е херојот (ВИДЕО)

Костарика ќе биде дел од Светското првенство во Катар откако во бараж – натпреварот во Доха го совлада Нов Зеланд со 1:0. Стрелец на голот за Костариканците за пласман на мундијалот беше Жоел Кемпбел, поранешниот фудбалер на Арсенал. 


Тој уште во третата минута успеа да донесе предност за својата селекција, а тоа на крајот беше и решавачки момент за пласман на мундијалот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови