Connect with us

Клоп го сака Франк Кеси на “Енфилд”

Англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе се обиде на “Енфилд” да го доведе Франк Кеси, фудбалерот за врска на Милан. Тој преговара за нов договор и со “росонерите”, но Јирген Клоп се надева дека ќе го убеди да го прифати предизвикот во Премиер – лигата.

Ливерпул остана без Џорџинио Вајналдум, можно е да се раздели и со капитенот Џордан Хендерсон, а Франк Кеси би бил идеално решение во средниот ред. Англискиот клуб му нуди четиригодишен договор и неделна плата од 115.000 фунти.

Advertisement

Facebook

Тимови