Connect with us

Кит Го славеше на тестот против Кадино (0-3)

Второлигашката контролна пресметка меѓу Кадино и Кит Го заврши со убедлив триумф (0-3) на гостите од Пехчево.

Зоран Андонов донесе предност за Кит Го во првото полувреме. Искусниот Бошко Ступиќ зголеми со 0-2 со удар со глава по центаршутот на Тиквешанац, а конечниот епилог го постави Стефан Мишев, на асистенција на Тони Мичковски.

 

Advertisement

Facebook

Тимови