Connect with us

Кит Го договори тест со Вардар…, Брегалница со Македонија ЃП

Паузата поради настапите на македонските репрезентации, фудбалерите на Вардар ќе ја искористат за пријателски натпревар со второлигашот Кит Го од Пехчево.

Тест дуелот ќе се одигра в недела (6. септември) со почеток од 19 часот на Градскиот стадион во Штип.

Пријателски натпревар закажа и Македонија ЃП која во сабота (5. септември), пак, ќе гостува на Брегалница во Штип. Дуелот ќе се игра со почеток од 19 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови