Connect with us

Кашемиро ја клекна Швајцарија (ВИДЕО)

Бразил се пласира во осминафиналето на Светското првенство, откако ја победи Швајцарија со 1-0. Кашемиро беше стрелец на победничкиот гол во 83.минута од дуелот.


Селекцијата на Тите имаше проблем да ја разбие дефанзивата на Швајцарците.


Винисиус Жуниор постигна кој не беше признат поради офсајд ситуација во која се најде претходно Ришарлисон.


Во 83.минута, Кашемиро шутираше од прва откосо од левата страна и погоди во спротивниот агол за триумф на Бразил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови