Connect with us

Калјари со луд пресврт го победи Сасуоло (ВИДЕО)

Калјари ја оствари третата победа оваа сезона во Серија А откако го победи Сасуоло со 2-1. Домаќинот имаше негатива до судиското продолжение, а потоа постигна два гола во период од пет минути и стигна до неверојатен триумф.

Ерлич донесе водство за Сасуоло, а Тресолди во 63.минута доби црвен картон за гостите.

Калјари напаѓаше жестоко, успеа да израмни преку Џанлука Лападула во 94.минута, а победата ја донесе Леандро Паволети со фантастичен гол со ножички во 99.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови