Connect with us

Како голманот на Лацио постигна спектакуларен гол (ВИДЕО)

Лацио се спаси од пораз (1-1) против Атлетико Мадрид буквално во последните мигови. пасител беше голманот Иван Проведел.

Тргна во напад во последните моменти, да го стори тоа што не можеа напаѓачите во текот на целиот меч. И успеа. Со удар со глава, буквално во последната секунда, постигна гол за израмнување, 1-1 и важен бод на стартот од групите во ЛШ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови