Connect with us

Јане Николоски нов тренер на Борец

Македонскиот прволигаш Борец веднаш реагираше по разделбата со Борче Христов и го именува Јане Николоски за нов тренер. Тој последен пат беше на клупата на Слога Виница, а сега се активира на кормилото на велешкиот прволигаш.

Борец до крајот на сезоната ќе се бори да го задржи прволигашкиот статус.

Advertisement

Facebook

Тимови