Connect with us

ИСТОРИЈА: Пандев ја тресе мрежата на Австрија (ВИДЕО)

Горан Пандев. Со него се повразни сите најубави моменти во историјата на фудбалската репрезентација на Македонија. Стрелец на победничкиот гол против Грузија за пласман на ЕВРО, а сега и првиот гол на Македонија на европските првенства.

Гранде знае каде да се намести, ја чувствува шансата…Трајковски влезе во клинч со голманот Бахман, топката се излизга до Пандев кој рутински погоди од десетина метри.

Advertisement

Facebook

Тимови