Connect with us

Интер го декласира Удинезе и повторно е на врвот (ВИДЕО)

Интер се врати на лидерското место во Серија А откако на убедлив начин го победи Удинезе на домашен терен.„Нероаѕурите“ славеа со 4-0.


Хакан Чалханоглу го отвори резултатот во 37.минута, а потоа му асистираше на Димарко кој постигна прекрасен гол.


Маркус Турам зголеми на 3-0, а конечниот епилог го постави Лаутаро Мартинез.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови