Connect with us

Илчо Ѓорѓиоски не е веќе тренер на Каламата: Тука ни Мурињо не може да направи тим

Илчо Ѓорѓиоски не е веќе тренер на грчкиот второлигаш Каламата. Тој пред неколку дена е известен дека добил отказ од клубот.


Во грчките медиуми Ѓорѓиоски жестоко го критикуваше начинот на функционирање на клубот.

„Организацијата е катастрофална. Одиме на Крит и патуваме 15 часа за натпреварот. Теренот каде што тренираме е катастрофален, а речиси три месеци го чекаме системот за анализа. Никој не ме извести дека договорот ќе ми биде раскинат, туку прочитав од медиумите. Навистина разочарувачки. Пред еден натпревар ми рекоа „не го играј Асигба, и не прашувај зошто“. Еден новинар има големо влијание врз него, а во клубот не се знае ниту кој носи играчи. Тука ни Мурињо не може да направи тим“, изјави меѓудругото Ѓорѓиоски за грчките медиуми.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови