Connect with us

Игор Тудор ќе седне на клупата на Верона

Хрватскиот стратег Игор Тудор ќе биде наследникот на Еузебио Ди Франческо на клупата на италијанскиот калчолигаш Верона. Ова се уште не е официјална информација, но „Скај Спорт Италија“ тврди дека се е договорено. Се очекува потврда и од Верона.


Игор Тудор беше член на стручниот штаб на Андрео Пирло во Јувентус, но го напушти клубот на крајот од минатата сезона.

Клубот од „градот на љубовта“ е во тешка позиција бидејќи по три одиграни кола нема освоено ниту еден бод во Серија А.

Тудор досега го водеше Хајдук Сплит во два мандати, ПАОК, Карабуксор, Галатасарај и Удинезе во два мандати.

Advertisement

Facebook

Тимови