Connect with us

Ибраими: Фокусирани сме на освојување на титулата

Шкендија оствари минимална победа над Академија Пандев и уште повеќе ја зголеми предноста на врвот на табелата во Првата фудбалска лига. Стрелец на победничкиот гол беше Бесарт Ибраими кој стигна до бројката од 19 гола во шампионатот.


„Одлично е чувството што постигнав гол и на четврти натпревар во низа. Сепак, тимскиот резултат е секогаш во преден план за мене. Среќен сум што Шкендија влезе во победничка серија која сакаме да ја продолжиме и на следниот меч против Беласица. Наша цел е што побрзо да ја обезбедиме титулата“, изјави најдобриот стрелец на Шкендија.

Бесарт Ибраими и оваа сезона чекори кон индивидуалното признание за најдобар стрелец во македонскиот шампионат.

Advertisement

Facebook

Тимови