Connect with us

И чашата со пиво ја „начека“ на глава (ВИДЕО)

Бундеслигашот Лајпциг го победи Клуб Бриж со 0-5 во Белгија во петтото коло од Лигата на шампионите. Се беше готово по првите 45 минути, кога Германците создадоа четири гола предност. Нкунку и Форсберг погодија двапати, а Андре Силва додаде еден гол.


Хрватскиот репрезентативец Јошко Гвардиол одигра 80 минути за гостите, а се истакна и по еде неверојатен моменто. При прославата на еден од погодоците, тој забележа како кон него полета чаша пиво и одлично се снајде во секунда, па ја удри силно со глава…

Advertisement

Facebook

Тимови