Connect with us

Хет-трик на Роналдо, два гола за Мане и убедлив Ал-Наср (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо и Садио Мане се одличен тандем и веќе почнаа тоа да го демонстрираат во дресот на Ал-Наср. Португалецот постигна хет-трик, а сенегалецот додаде уште два гола во триумфот од 0-5 на гостувањето против Ал Фатех.

Во 27.минута, Роналдо му асистираше на Мане за водство, а десет минути потоа Португалецот погоди за 0-2.

Роналдо беше стрелец на третиот гол, потоа повторно стрелаше Мане, а на крајот Роналдо стави точка со хет-трик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови