Connect with us

Гризман: Ќе се обидеме да бидеме многу подобри против Холандија

Ѕвездата на Франција, Антоан Гризман, зборуваше пред натпреварот на „петлите“ против Холандија.

„Ќе се обидеме да се подобриме против Холандија. Мислам дека игравме одлично во одбраната при победата над Австрија, но во нападот требаше да реализираме две-три шанси за да ги решиме сите проблеми. Ќе се обидеме да го поправиме тоа и да пристапиме кон овој натпревар сто проценти подготвени, како физички, така и технички“, изјави Гризман.

Гризман е еден од опциите да игра во нападот на местото на повредениот Килијан Мбапе, кој се очекува да започне како резерва.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови