Connect with us

Гранде капитано: Пандев ја затресе Австрија, 1-1…историски прв гол (ВИДЕО)

МАКФУДБАЛ на ЕВРО во Букурешт,

Никола Ѓуровски

Ил капитано. Горан Пандев само десет минути по водечкиот погодок на Австрија одговори на спротивната страна. Топката од Сабицер се одби кон шеснаесетникот на Австријците, голманот и Трајковски влегоа во клинч, а топката дојде до Горан Пандев кој ја испрати во мрежата.

Македонија се враќа во живот, а иконата Горан Пандев е стрелец и на историскиот прв гол за Македонија на европските првенства.

Advertisement

Facebook

Тимови