Connect with us

Гостиварци со поддршка за Палестина (ВИДЕО)

Воениот конфликт меѓу Израел и Хамас сѐ повеќе го окупира вниманието на светот и насекаде има апели да престане злосторот над недолжното население.

На денешниот натпревар од Првата фудбалска лига меѓу Гостивар и Воска, навивачите на домашниот тим искажаа поддршка за Палестина, истакнувајќи банер „Free Palestine“ и веејќи знамиња на трибините.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови