Connect with us

Ѓорѓи Танушев е првото засилување за Пелистер

Пелистер го промовираше првото свое засилување за новата сезона во која се враќа во Првата македонска фудбалска лига, досегашниот фудбалер на Академија Пандев, Ѓорѓи Танушев.

И покрај понудите од неколку домашни прволигаши Танушев се одлучи да ја прифати понудата на битолскиот клуб.

Покрај за „пандевци“, Танушев претходно во својата кариера настапуваше и за Хорзонт Турново, Брегалница, Силекс и Победа, како и за српските Слобода Ужице, БСК Борча, Пролетер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови