Connect with us

Големи нереди пред мечот Рома – Феенорд: 60 уапсени навивачи, 12 повредени полицајци во Тирана

Големи нереди имаше во Тирана, во пресрет на вечерашниот натпревар меѓу Рома и Феенорд во финалето на Конференциската лига на УЕФА. Повеќе од 60 лица се уапсени, а најмалку 12 полицајци завршиле во болница поради повреди.


Двајца полицајци се со тешки повреди, исто како и еден локален граѓанин.


Низ улиците на Тирана се случиле неколку тепачки меѓу навивачите на Рома и на Феенорд, но и со полициските сили.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови