Connect with us

Голеада во Торино: Шест гола и по еден бод за Јуве и за Аталанта (ВИДЕО)

Јувентус и Aталанта одиграа 3-3 во голеадата во Торино, а по шокантната бодовна казна (-15 бода) која ја доби „старата дама“ поради финансиски малверзации. По ова, Аталанта сѐ уште држи чекор за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Адемола Лукман во четвртата минута ги доведе гостите во водство, но Ди Марија израмни од пенал во 25.минута. Аркадиуш Милик во 34.минута се погрижи за пресврт.

Сепак, во вториот дел нови возбудувања. Маеле и Лукман во 53.минута направија нов пресврт за 2-3, а конечниот епилог го постави Данило во 65.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови