Connect with us

ГОЛ НА КОЛОТО – Нијас Лена (ВИДЕО)

Пелистер и Струга Трим Лум ремизираа (1-1) под „Тумбе кафе“, а водечкиот погодок на стружани во 77.минута кој беше дело на Нијас Лена е дефинитивно ГОЛ НА КОЛОТО според изборот на Макфудбал. 

Далечина повеќе од 30 метри, слободен удар, Нијас Лена распали по топката и погоди на вистинското место, а голманот на Пелистер остана како скаменет.
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови