Connect with us

„Ѓаволите“ убедливи против Кристал Палас во Лига-купот (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед го победи Кристал Палас со 3-0 на „Олд Трафорд“ и се пласира во следната рунда од Лига-купот на Англија. Тимот на Ерик Тен Хаг одигра квалитетен меч и заслужено се пласира во наредното коло од ова натпреварување.

Гарначо во 21.минута го отвори резултатот, а шест минути подоцна Кашемиро зголеми на 2-0.

Третиот гол го постигна Марсијал во 55.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови