Connect with us

Гави го повреди коленото, го очекува подолга пауза

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Гави, доживеа посериозна повреда на коленото. На мечот меѓу Шпанија и Грузија во Валјадолид, тој се пожали на повреда при еден обид да ја прими топката, а потоа во солзи го напушти теренот.


Според првичните информации, Гави ќе мора да паузира неколку месеци.

Прецизната дијагноза ќе биде објавена по деталните лекарски прегледи кои фудбалерот ќе ги направи во текот на утрешниот ден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови