Connect with us

Флорентино Перез планира да го купи Халанд како наследник на Бензема

Реал Мадрид не се откажува од намерата да го купи Ерлинг Халанд. Претседателот Флорентино Перез го гледа Халанд како замена за Бензема и има план да го доведе, тврди „Кадена Сер“.


„Флорентино Перез сака да го замени Бензема со Халанд. Норвежанецот има клаузула во договорот со Сити, кога некој ќе ја плати може да си замине. Флорентино сака да има робот во својата кујна, а тој робот се вика Ерлинг Халанд”, изјави новинарот Пакојо Делгадо.

Ерлинг Халанд има договор со Манчестер Сити до јуни 2027 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови