Connect with us

Фиорентина го сака Единсон Кавани

Италијанскиот калчолигаш Фиорентина е заинтересиран за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Единсон Кавани, тврдат медиумите на Апенините. Уругвајскиот ветеран летово го напушта „Олд Трафорд“ откако му истече договорот и не се договори со „црвените ѓаволи“ за продолжување на соработката.


Кавани е посакуван и од Салернитана, како и од клубови од Шпанија, но и од Јужна Америка.

Изминатата сезона Единсон Кавани во дресот на Манчестер Јунајтед одигра 19 натпревари и постигна два гола.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови