Connect with us

Фантастичен гол на Наташа Андонова (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна прекрасен гол за Леванте во триумфот од 4-0 против Атлетик Билбао. Таа успеа да погоди од преку 40 метри.


Со оваа победа Леванте и официјално обезбеди пласман во Лигата на шампионките следната сезона.

Advertisement

Facebook

Тимови