Connect with us

Фановите на Наполи зедоа дел од тревникот за спомен (ВИДЕО)

Наполи ремизираше 1-1 со Удинезе и со тоа и официјално го освои „скудетото“. Темпераментните „наполитанци“ направија голема фешта, а некои отидоа и чекор понатаму.


Неколку навивачи се снимени како земаат парчиња трева од теренот на стадионот „Фриули“ и ги пакуваат во вреќи како сувенири. Ќе биде тоа голем спомен за наредните децении…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови