Connect with us

Евертон со одличен финиш до триумф против Арсенал (ВИДЕО)

Евертон ја прекина црната серија во Премиер – лигата и конечно оствари триумф на домашен терен против Арсенал. Тимот на Рафа Бенитез со пресврт во последните десет минути стигна до посакуваните три бода.

Мартин Одегард во последните мигови од првото полувреме донесе предност за „топчиите“. Но, Евертон не се предаде и упорноста се исплатеше во финишот. Ришарлисон во 80.минута успеа да израмни, а Демарај Греј во судиското продолжение го постигна победничкиот гол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови