Connect with us

Емполи го шокираше Интер во Милано (ВИДЕО)

Интер го освои Суперкупот на Италија, но кога се врати на обврските во Серија А доживеа шок. „Нероаѕурите“ загубија дома од Емполи со 0-1 и веројатно ги загубија сите шанси за титулата оваа сезона.

Концепцијата на Симоне Инзаги се растури во 40.минута кога беше исклучен Милан Шкриниар, кој заработи два жолти картони.

Томасо Балданзи во 66.минута успеа го совлада Андре Онана и донесе историски триумф за Емполи на „Џузепе Меаца“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови