Connect with us

Еден е Ибра: Тифозите на Милан со специјална порака „Godbye Zlatan“ (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ никогаш не плаче, затоа што е надчовек. Ова е една од неговите шеговити изреки во текот на кариерата, но ниту Златан не издржа откако тифозите на Милан направија специјална кореографија во негова чест.

„Godbye“, му напишаа фановите на Милан на неверојатниот голгетер кој е на трибините и поради повреда не може да се прости со нив настапувајќи на теренот.

Ибрахимовиќ од 2019 година го носи дресот на Милан, претходно беше на „Сан Сиро“ и во сезоната 2011/12, а најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Монца.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови