Connect with us

Двајца фудбалери од Македонија ЃП позитивни на Ковид-19

Ковид-19 во македонскиот прволигаш Македонија ЃП. Се појавија двајца позитивни фудбалери меѓу „лавовите“, тие веднаш се изолирани, а уште четворица други кои биле во најблизок контакт се во задолжителна изолација.

Македонија Ѓорче Петров в сабота треба да одигра и пријателски натпревар со Работнички на стадионот во Ѓорче Петров, допрва ќе биде познато што ќе се случува и како ќе продолжат подготовките на овој тим. Почетокот на новиот шампионат во Првата лига е закажан за првата половина на август.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови