Connect with us

Друга димензија за регионот: Динамо одби понуда од Премиер – лигата за Мислав Оршиќ

Англискиот премиерлигаш Барнли испрати понуда до хрватскиот Динамо Загреб за ангажман на Мислав Оршиќ, но раководството на „модрите“ ја одби понудата.


Барнли гледа потенцијално засилување во 29-годишниот Мислав Оршиќ, кој одигра одлични натпревари во европските купови против Тотенхем и против Вест Хем. Меѓутоа, како што стојат работите, Динамо не е задоволен од висината на понудата.


Хрватските медиуми откриваат дека ова не е првпат да дојде барање од Англија за Оршиќ. Во минатото и ВБА, додека го предводеше Славен Билиќ, испрати конкретна понуда од околу 11 милиони евра, која беше одбиена.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови