Connect with us

Драма во Франција: Млад фудбалер на Ница виси од виадукт и се заканува со самоубиство

Младиот фудбалер на Ница, Алексис Бека Бека, според очевидци во моментов се заканува дека ќе изврши самоубиство. Седнат е на работ на вијадуктот на автопатот А8 кај Ница.


Растојанието до земјата е околу 100 метри.


Според непотврдени информации, 22-годишниот Французин паднал во депресија откако неговата девојка раскинала со него.


Бека Бека е во Ница од летото 2022 година, кога беше привлечен од Локомотив Москва за 14 милиони евра. Сезонава нема одиграно ниту една минута.


Како што пренесуваат француските медиуми, фудбалерот на Ница се заканува дека ќе скокне од вијадуктот Мањан на автопатот А8.


На местото на настанот се сите служби за итна помош, пожарникари и полиција, како и психолог испратен од клубот.


Како резултат на тоа, Ница ги откажа сите закажани медиумски обраќања планирани за денеска. Во тек е состанок на кризниот штаб на клубот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови