Connect with us

Доријан Бабунски стрелец за Грасхоперс

Македонскиот интернационалец Доријан Бабунски беше стрелец за својот тим Грасхоперс во ремито против Лозана Оуши (1-1) на гостински терен.

Напаѓачот стрелаше од пенал во десеттата минута и донесе водство за Грасхоперс. Сепак, Лозана успеа да израмни во 32.минута преку Албан Ајдини.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови