Connect with us

Доријан Бабунски со гол и асистенција за Ботев Враца (ВИДЕО)

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Доријан Бабунски, одигра одличен меч за Ботев Враца во бугарското првенство. Тој беше стрелец и асистент во триумфот од 2-0 против Еитар, иако влезе на почетокот на второто полувреме.

Бабунски погоди во 77.минута за отворање на резултатот, а во 90.минута забележа асистенција за Чавдар Ивајлов.

Тимови

Advertisement

Facebook