Connect with us

Димитриевски: Сонот ми е да играм со Македонија на СП 2030

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски го откри неговиот сон за идеален крај на кариерата. Чуварот на мрежата на Рајо Валјекано кој блеска во Ла Лига, би сакал со Македонија да игра на СП 2030.


Шпанија, земјата каде што во моментот настапува, и Португалија се кандидати за организација на Светското првенство за мундијалот во оваа 2030 година.

„Мојот сон е да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на Светското првенство во 2030 година, во Шпанија и Португалија. Тогаш ќе имам 36 години“, изјави Димитриевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови