Connect with us

Димитар Митровски стрелец за Вараждин (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Димитар Митровски постигна гол-првенец во хрватскиот шампионат. Тој стрелаше во триумфот на Вараждин на гости против Шибеник (0-2).

Митровски погоди во 69.минута постигнувајќи го водечкиот гол за својот тим.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови