Connect with us

Дени Илиев заминува од Хелсинки

Македонскиот интернационалец, голманот Дејан Илиев, заминува од Хелсинки. Тој пропушти голем дел од сезоната поради повреда.


„Сезоната на Дејан Илиев заврши уште на крајот на јули со повреда по негови 11 натпревари, но голманот успеа да ги убеди навивачите во своите квалитети. Хелсинки не ја искористи опцијата во неговиот договор, па така тој заминува на друго место. Ти благодариме Дејан“, објави тимот.


Како нова дестинација за Дени Илиев се споменува босанскиот прволигаш Сараево.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови