Connect with us

Дарко Мицевски пред трансфер во Борац Бања Лука

Капитенот на Вардар, Дарко Мицевски, е пред трансфер во Борац Бања Лука, информираат босанските медиуми. Преговорите се во завршна фаза и се очекува тој во наредните неколку дена да стави потпис на договор со петтопласираниот клуб во првенството на БиХ. 

Мицевски и во летниот преоден рок се поврзуваше со трансфер во Борац Бања Лука, но на крајот одлучи да остане во Вардар. Сепак, сега ситуацијата во најтрофејниот клуб е хаотична, замина и тренерот Александар Васоски, апсолутно е неизвесно што ќе се случува со клубот, па фудбалерите си бараат нова средина за продолжување на кариерата. 

Дарко Мицевски, кој е повремен македонски репрезентативец, води преговори и со неколку клубови од Унгарија и од Кипар. 

        

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови